Doradztwo w zakresie fotowoltaiki

Już od dłuższego czasu możemy zaobserwować w Polsce boom na „zieloną” energię pozyskiwaną z alternatywnych, odnawialnych źródeł. Jej popularność może wynikać z różnych powodów – od troski o środowisko poprzez chęć szukania rozmaitych oszczędności. Choć niektórym może się to wydać zaskakujące, instalacje fotowoltaiczne to nie tylko inwestycja, dzięki której wspomożemy walkę o czystsze powietrze. To także skuteczny sposób, aby obniżyć swoje rachunki u lokalnego dostawcy prądu!

 

Przeglądając oferty dostępne na rynku, warto mieć przede wszystkim na uwadze to, że panele słoneczne i fotowoltaiczne to dwa zupełnie różne produkty! Mimo że oba rozwiązania wytwarzają prąd bezpośrednio ze słońca, ich zastosowanie jest zupełnie różne. Jeśli interesują Cię dokładne szczegóły techniczne, nasi doradcy oraz audytorzy w przystępny sposób wyjaśnią Ci podstawowe różnice między głównymi rodzajami paneli, a także potencjalne możliwości zastosowania.

Fotowoltaika – doradztwo, projekt i montaż

Projekt instalacji powinien być poprzedzony audytem energetycznym przeprowadzonym w miejscu, gdzie mają stanąć panele. Jest to bardzo ważny etap prac, ponieważ pozwala on odpowiednio dostosować instalację do dostępnej powierzchni (np. wymierzyć i zharmonizować z wymiarami i kształtem dachu), a także wyliczyć, jaką moc będą mogły oferować panele, przy danej ekspozycji na słońce. Na podstawie audytu nasi doradcy będą w stanie także przygotować dla Ciebie kilka różnych ofert uwzględniających między innymi różne poziomy zapotrzebowania na prąd.

 

Wśród głównych zalet instalacji fotowoltaicznych wymienia się między innymi możliwość odprowadzenia nadmiaru wyprodukowanego prądu (np. podczas bezchmurnej pogody), który przewyższa zapotrzebowanie Klienta. Naddatek możesz później odebrać u swojego dostawcy energii po preferencyjnych cenach – nasi doradcy chętnie wyjaśnią Ci szczegóły całego procesu! Pamiętaj także, aby porozmawiać o tym rozwiązaniu z audytorem.

Fotowoltaika dla domu i firmy

Kontakt

Masz dodatkowe pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznych lub paneli słonecznych? A może chcesz zamówić bezpłatny audyt energetyczny? Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy tu po to, aby doradzać i wspierać wszystkich Klientów, którzy są zainteresowani pozyskiwaniem czystej energii prosto ze słońca.

Kontakt

Jesteś zainteresowany/a
Masz pytania?

Dołożymy wszelkich starań, żeby odezwać się do Ciebie jeszcze dziś. Zostaw tylko dane, a my zajmiemy się resztą.